Jarafuel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jarafuel
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Jarafuel is located in Spanjë
Jarafuel
Jarafuel

Koordinatat: 39°8′20″V 1°4′26″P / 39.13889°V 1.07389°P / 39.13889; -1.07389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Cofrentes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.1 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46623
Koordinatat 39° 8′ 20″ Veri

1° 4′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.jarafuel.es


Jarafuel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Jarafuel ka 822 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]