Castelló de Rugat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castelló de Rugat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Castelló de Rugat is located in Spanjë
Castelló de Rugat
Castelló de Rugat

Koordinatat: 38°52′33″V 0°22′59″P / 38.87583°V 0.38306°P / 38.87583; -0.38306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Jose Miguel Barranca Alborch
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.1 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 2405 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellonenc, castellonenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46841
Koordinatat 38° 52′ 33″ Veri

0° 22′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.castelloderugat.com


Castelló de Rugat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Castelló de Rugat ka 2405 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]