Barx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barx
Komunë
Vendndodhja
Barx is located in Spanjë
Barx
Barx

Koordinatat: 39°0′52″V 0°18′6″P / 39.01444°V 0.30167°P / 39.01444; -0.30167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Miguel Miñena Climent (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.1 km2
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Popullsia 1481 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46758
Koordinatat 39° 0′ 52″ Veri

0° 18′ 6″ Perëndim


Barx është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Barx ka 1481 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barx – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale