Alaquàs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaquàs
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Alaquàs is located in Spanjë
Alaquàs
Alaquàs

Koordinatat: 39°27′30″V 0°27′46″P / 39.45833°V 0.46278°P / 39.45833; -0.46278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Elvira García Campos (2009)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.9 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 30297 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alaquaser, alaquasera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46970
Koordinatat 39° 27′ 30″ Veri

0° 27′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alaquas.org


Alaquàs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alaquàs ka 30297 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]