Fontanars dels Alforins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontanars dels Alforins
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Fontanars dels Alforins is located in Spanjë
Fontanars dels Alforins
Fontanars dels Alforins

Koordinatat: 38°47′0″V 0°47′6″P / 38.78333°V 0.78500°P / 38.78333; -0.78500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Vicente Ribera Lladosa (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.7 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 1020 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alforiner, alforinera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46635
Koordinatat 38° 47′ 0″ Veri

0° 47′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Fontanars dels Alforins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Fontanars dels Alforins ka 1020 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]