Benagéber

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benagéber
Qytet
Stema_figuraFlag of Benagéber Spain.svg
Vendndodhja
Benagéber is located in Spanjë
Benagéber
Benagéber

Koordinatat: 39°42′26″V 1°6′2″P / 39.70722°V 1.10056°P / 39.70722; -1.10056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Rafael Darijo Escamilla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.8 km2
Lartësia 715 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46173
Koordinatat 39° 42′ 26″ Veri

1° 6′ 2″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benageber.es


Benagéber është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benagéber ka 156 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]