Benaguasil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benaguasil
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benaguasil is located in Spanjë
Benaguasil
Benaguasil

Koordinatat: 39°35′36″V 0°35′11″P / 39.59333°V 0.58639°P / 39.59333; -0.58639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë José Joaquín Segarra Castillo
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.4 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 10728 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benaguacilero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46180
Koordinatat 39° 35′ 36″ Veri

0° 35′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benaguasil.com


Benaguasil është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benaguasil ka 10728 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]