Guardamar de la Safor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guardamar de la Safor
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Guardamar de la Safor is located in Spanjë
Guardamar de la Safor
Guardamar de la Safor

Koordinatat: 38°57′40″V 0°9′1″P / 38.96111°V 0.15028°P / 38.96111; -0.15028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë José Martínez Moncho
Partia BLOC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.1 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 362 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guardamarenc, guardamarenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46711
Koordinatat 38° 57′ 40″ Veri

0° 9′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Guardamar de la Safor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Guardamar de la Safor ka 362 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]