L'Alqueria de la Comtessa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Alqueria de la Comtessa
Komunë
Stema_figuraBandera de l'Alqueria de la Comtessa.svg
Vendndodhja
L'Alqueria de la Comtessa is located in Spanjë
L'Alqueria de la Comtessa
L'Alqueria de la Comtessa

Koordinatat: 38°56′10″V 0°9′16″P / 38.93611°V 0.15444°P / 38.93611; -0.15444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Salvador Femenía Peiró
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 1506 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alquerià, alqueriana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46715
Koordinatat 38° 56′ 10″ Veri

0° 9′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


L'Alqueria de la Comtessa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. L'Alqueria de la Comtessa ka 1506 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]