Alpuente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alpuente
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alpuente is located in Spanjë
Alpuente
Alpuente

Koordinatat: 39°52′40″V 1°0′50″P / 39.87778°V 1.01389°P / 39.87778; -1.01389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Amparo Rodríguez Sambonet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 138.3 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 833 banorë
Dendësia 6.0 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Alpontino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46178
Koordinatat 39° 52′ 40″ Veri

1° 0′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/alpuente


Alpuente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alpuente ka 833 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 138.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]