Benimuslem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benimuslem
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Benimuslem is located in Spanjë
Benimuslem
Benimuslem

Koordinatat: 39°7′50″V 0°29′36″P / 39.13056°V 0.49333°P / 39.13056; -0.49333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Tomás Rivera Mancebo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.2 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46611
Koordinatat 39° 7′ 50″ Veri

0° 29′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare
Benimuslem 2016. 16.JPG

Benimuslem është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benimuslem ka 620 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]