Beniparrell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniparrell
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Beniparrell is located in Spanjë
Beniparrell
Beniparrell

Koordinatat: 39°22′50″V 0°24′41″P / 39.38056°V 0.41139°P / 39.38056; -0.41139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Vicente José Hernandis Costa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.7 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 1955 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beniparrellí, beniparrellina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46469
Koordinatat 39° 22′ 50″ Veri

0° 24′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Beniparrell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Beniparrell ka 1955 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]