Algemesí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algemesí
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Algemesí is located in Spanjë
Algemesí
Algemesí

Koordinatat: 39°11′23″V 0°26′16″P / 39.18972°V 0.43778°P / 39.18972; -0.43778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Vicent Ramón García i Mont (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.5 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46680
Prefiksi (+34) 9624
Koordinatat 39° 11′ 23″ Veri

0° 26′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.algemesi.es


Algemesí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Algemesí ka 27770 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]