Aielo de Rugat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aielo de Rugat
Qytet
Stema_figuraBandera d'Aielo de Rugat.svg
Vendndodhja
Aielo de Rugat is located in Spanjë
Aielo de Rugat
Aielo de Rugat

Koordinatat: 38°52′55″V 0°20′39″P / 38.88194°V 0.34417°P / 38.88194; -0.34417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Jaime Soler Todolí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.66 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46842
Koordinatat 38° 52′ 55″ Veri

0° 20′ 39″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Aielo de Rugat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Aielo de Rugat ka 189 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]