Alfarrasí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfarrasí
Qytet
Vendndodhja
Alfarrasí is located in Spanjë
Alfarrasí
Alfarrasí

Koordinatat: 38°54′20″V 0°29′26″P / 38.90556°V 0.49056°P / 38.90556; -0.49056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Rosa Adelina Vidal Llorens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.4 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46893
Koordinatat 38° 54′ 20″ Veri

0° 29′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Alfarrasí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfarrasí ka 1313 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]