Gestalgar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gestalgar
Komunë
noform
Vendndodhja
Gestalgar is located in Spanjë
Gestalgar
Gestalgar

Koordinatat: 39°36′18″V 0°50′4″P / 39.60500°V 0.83444°P / 39.60500; -0.83444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Rafael Pardos Peiró
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.7 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 763 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gestalguino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46166
Koordinatat 39° 36′ 18″ Veri

0° 50′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gestalgar.es/inicio-g.htm


Gestalgar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Gestalgar ka 763 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]