Benisanó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benisanó
Komunë
Stema_figuraBandera de Benissanó.svg
Vendndodhja
Benisanó is located in Spanjë
Benisanó
Benisanó

Koordinatat: 39°36′49″V 0°34′40″P / 39.61361°V 0.57778°P / 39.61361; -0.57778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Isabel Castellano Brell (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.3 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 2136 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benisanero, benisanera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46181
Koordinatat 39° 36′ 49″ Veri

0° 34′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benisano.com


Benisanó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benisanó ka 2136 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]