Catarroja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catarroja
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Catarroja is located in Spanjë
Catarroja
Catarroja

Koordinatat: 39°24′10″V 0°24′16″P / 39.40278°V 0.40444°P / 39.40278; -0.40444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Soledad Ramón Sánchez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46470
Koordinatat 39° 24′ 10″ Veri

0° 24′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.catarroja.es


Catarroja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Catarroja ka 27175 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]