Gandia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gandia
Qytet
Stema_figuraBandera de Gandia.svg
Vendndodhja
Gandia is located in Spanjë
Gandia
Gandia

Koordinatat: 38°58′V 0°11′P / 38.967°V 0.183°P / 38.967; -0.183

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Arturo Torró Chisvert
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.8 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46700, 46701, 46702, 46730
Faqja Zyrtare www.gandia.org


Gandia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Valencia. Gandia ka 80020 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]