Olocau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olocau
Spanjisht : Olocau de Carraixet
Komunë
Vendndodhja
Olocau is located in Spanjë
Olocau
Olocau

Koordinatat: 39°42′0″V 0°31′54″P / 39.70000°V 0.53167°P / 39.70000; -0.53167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë María Ascensión Arnal Navarro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.4 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 1415 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Olocauí, olocauina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46169
Koordinatat 39° 42′ 0″ Veri

0° 31′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.olocau.es


Olocau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Olocau ka 1415 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]