Bolbaite

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bolbaite
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bolbaite is located in Spanjë
Bolbaite
Bolbaite

Koordinatat: 39°3′50″V 0°40′26″P / 39.06389°V 0.67389°P / 39.06389; -0.67389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Práxedes Polop Argente (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.4 km2
Lartësia 253 m (m.n.d.)
Popullsia 1487 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bolbaitino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46822
Koordinatat 39° 3′ 50″ Veri

0° 40′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bolbaite.es


Bolbaite është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bolbaite ka 1487 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]