Ontinyent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ontinyent
Qytet
Stema_figuraFlag of Catalonia.svg
Vendndodhja
Ontinyent is located in Spanjë
Ontinyent
Ontinyent

Koordinatat: 38°49′20″V 0°36′26″P / 38.82222°V 0.60722°P / 38.82222; -0.60722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Jorge Rodríguez Gramage (2011)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.4 km2
Lartësia 382 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46870
Koordinatat 38° 49′ 20″ Veri

0° 36′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ontinyent.es


Ontinyent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Ontinyent ka 37518 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 125.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]