Cerdà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerdà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cerdà is located in Spanjë
Cerdà
Cerdà

Koordinatat: 38°59′8″V 0°34′26″P / 38.98556°V 0.57389°P / 38.98556; -0.57389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë José Rafael Serra Revert
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.5 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 379 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cerdaí, cerdaïna
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46813
Koordinatat 38° 59′ 8″ Veri

0° 34′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Cerdà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cerdà ka 379 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]