Chelva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chelva
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Chelva is located in Spanjë
Chelva
Chelva

Koordinatat: 39°44′49″V 0°59′51″P / 39.74694°V 0.99750°P / 39.74694; -0.99750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Joaquín Miguel Solaz Alcaide
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 190.6 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 1803 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chelvano, chelvana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46176
Koordinatat 39° 44′ 49″ Veri

0° 59′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.chelva.es


Chelva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Chelva ka 1803 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 190.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]