Godelleta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Godelleta
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Godelleta is located in Spanjë
Godelleta
Godelleta

Koordinatat: 39°25′20″V 0°41′8″P / 39.42222°V 0.68556°P / 39.42222; -0.68556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë Salvador Enrique Marín Clemente [1]
Partia Partido Popular
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.5 km2
Lartësia 266 m (m.n.d.)
Popullsia 3248 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Godelletano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46388
Koordinatat 39° 25′ 20″ Veri

0° 41′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.godelleta.es


Godelleta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Godelleta ka 3248 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]