Cofrentes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cofrentes
Komunë
Stema_figuraBandera de Cofrents.svg
Vendndodhja
Cofrentes is located in Spanjë
Cofrentes
Cofrentes

Koordinatat: 39°13′47″V 1°3′41″P / 39.22972°V 1.06139°P / 39.22972; -1.06139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Ayora Cofrentes
Kryetari i Bashkisë Salvador Honrubia Mora
Partia C´s
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.2 km2
Lartësia 437 m (m.n.d.)
Popullsia 974 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cofrentino,a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46625
Koordinatat 39° 13′ 47″ Veri

1° 3′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cofrentes.com
Paisaje de Cofrentes 07.jpg

Cofrentes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Ayora Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cofrentes ka 974 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]