Faura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faura
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Faura is located in Spanjë
Faura
Faura

Koordinatat: 39°43′40″V 0°15′40″P / 39.72778°V 0.26111°P / 39.72778; -0.26111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Antoni Francesc Gaspar Ramos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.6 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46512
Koordinatat 39° 43′ 40″ Veri

0° 15′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fauraweb.net


Faura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Faura ka 3420 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]