Benissoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benissoda
Komunë
Vendndodhja
Benissoda is located in Spanjë
Benissoda
Benissoda

Koordinatat: 38°49′57″V 0°31′51″P / 38.83250°V 0.53083°P / 38.83250; -0.53083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Salvador Roig Espí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4 km2
Lartësia 319 m (m.n.d.)
Popullsia 371 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benissodà, benissodana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46869
Koordinatat 38° 49′ 57″ Veri

0° 31′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benissoda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benissoda ka 371 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]