Fuenterrobles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuenterrobles
Komunë
Stema_figuraBandera de Fuenterrobles.svg
Vendndodhja
Fuenterrobles is located in Spanjë
Fuenterrobles
Fuenterrobles

Koordinatat: 39°35′12″V 1°21′56″P / 39.58667°V 1.36556°P / 39.58667; -1.36556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Estefanía Berlanga García
Partia EUPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.5 km2
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Popullsia 737 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit fuenterrobleño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46314
Koordinatat 39° 35′ 12″ Veri

1° 21′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fuenterrobles.net


Fuenterrobles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Fuenterrobles ka 737 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]