Genovés, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Genovés, Valencia
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Genovés, Valencia is located in Spanjë
Genovés, Valencia
Genovés, Valencia

Koordinatat: 38°59′20″V 0°28′13″P / 38.98889°V 0.47028°P / 38.98889; -0.47028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Emilio Llopis Oltra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.2 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46894
Koordinatat 38° 59′ 20″ Veri

0° 28′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.genoves.es


Genovés, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Genovés, Valencia ka 2816 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]