Bugarra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bugarra
Komunë
Stema_figuraBandera de Bugarra.svg
Vendndodhja
Bugarra is located in Spanjë
Bugarra
Bugarra

Koordinatat: 39°36′35″V 0°46′24″P / 39.60972°V 0.77333°P / 39.60972; -0.77333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel García Calduch (2003)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.3 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 871 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bugarreño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46165
Koordinatat 39° 36′ 35″ Veri

0° 46′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bugarra.es


Bugarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bugarra ka 871 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.3 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]