Alborache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alborache
Komunë
Vendndodhja
Alborache is located in Spanjë
Alborache
Alborache

Koordinatat: 39°23′30″V 0°46′16″P / 39.39167°V 0.77111°P / 39.39167; -0.77111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë Miguel Pinach Monto
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.3 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 1107 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alborachero/-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46369
Koordinatat 39° 23′ 30″ Veri

0° 46′ 16″ Perëndim


Alborache është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alborache ka 1107 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]