Bufali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bufali
Komunë
Vendndodhja
Bufali is located in Spanjë
Bufali
Bufali

Koordinatat: 38°52′4″V 0°30′52″P / 38.86778°V 0.51444°P / 38.86778; -0.51444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Juan Salvador Jordá Olcina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Lartësia 239 m (m.n.d.)
Popullsia 191 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bufalità, bufalitana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46891
Koordinatat 38° 52′ 4″ Veri

0° 30′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Bufali është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bufali ka 191 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]