Domeño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domeño
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Domeño is located in Spanjë
Domeño
Domeño

Koordinatat: 39°42′43″V 0°56′34″P / 39.71194°V 0.94278°P / 39.71194; -0.94278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Vicente Madrid Martínez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.8 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 744 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Domeñero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46175
Koordinatat 39° 42′ 43″ Veri

0° 56′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.domeno.es


Domeño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Domeño ka 744 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]