Benavites

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benavites
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benavites is located in Spanjë
Benavites
Benavites

Koordinatat: 39°44′23″V 0°15′26″P / 39.73972°V 0.25722°P / 39.73972; -0.25722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Carlos Gil Santiago
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 629 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benaviter, benavitera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46514
Koordinatat 39° 44′ 23″ Veri

0° 15′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benavites është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benavites ka 629 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]