Camporrobles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camporrobles
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Camporrobles is located in Spanjë
Camporrobles
Camporrobles

Koordinatat: 39°38′53″V 1°23′43″P / 39.64806°V 1.39528°P / 39.64806; -1.39528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Lorente Berlanga
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.5 km2
Lartësia 908 m (m.n.d.)
Popullsia 1423 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camporruteño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46330
Koordinatat 39° 38′ 53″ Veri

1° 23′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.camporrobles.com


Camporrobles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në komunitetin e Valencias. Camporrobles ka 1423 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 89.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]