Càrcer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Càrcer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Càrcer is located in Spanjë
Càrcer
Càrcer

Koordinatat: 39°4′V 0°34′P / 39.067°V 0.567°P / 39.067; -0.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Marta Hernandis Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 2120 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carcerí, carcerina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46294
Faqja Zyrtare www.gva.es/carcer


Càrcer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Càrcer ka 2120 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]