Gavarda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gavarda
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Gavarda is located in Spanjë
Gavarda
Gavarda

Koordinatat: 39°5′30″V 0°33′36″P / 39.09167°V 0.56000°P / 39.09167; -0.56000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Adela Martínez Corbí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.79 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1161 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gabardí/na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46267
Koordinatat 39° 5′ 30″ Veri

0° 33′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Gavarda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Gavarda ka 1161 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]