Bocairent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bocairent
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Bocairent is located in Spanjë
Bocairent
Bocairent

Koordinatat: 38°45′57″V 0°36′46″P / 38.76583°V 0.61278°P / 38.76583; -0.61278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Josep-Vicent Ferre Domínguez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46880
Koordinatat 38° 45′ 57″ Veri

0° 36′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bocairent.org


Bocairent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bocairent ka 4514 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]