Zarra, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zarra, Valencia
Qytet
Stema_figuraBandera de Zarra.svg
Vendndodhja
Zarra, Valencia is located in Spanjë
Zarra, Valencia
Zarra, Valencia

Koordinatat: 39°5′30″V 1°4′36″P / 39.09167°V 1.07667°P / 39.09167; -1.07667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Ayora Cofrentes
Kryetari i Bashkisë Juan José Rubio Navarro
Partia AEZ
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.7 km2
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46621
Koordinatat 39° 5′ 30″ Veri

1° 4′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Zarra, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Ayora Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Zarra, Valencia ka 551 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]