Daimús

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daimús
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Daimús is located in Spanjë
Daimús
Daimús

Koordinatat: 38°58′5″V 0°9′16″P / 38.96806°V 0.15444°P / 38.96806; -0.15444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë uno del PP
Partia Compromís
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.1 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 3007 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Muser, musera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46710
Koordinatat 38° 58′ 5″ Veri

0° 9′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.daimus.es


Daimús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Daimús ka 3007 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]