Xirivella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xirivella
Komunë
Vendndodhja
Xirivella is located in Spanjë
Xirivella
Xirivella

Koordinatat: 39°27′56″V 0°25′36″P / 39.46556°V 0.42667°P / 39.46556; -0.42667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Enrique Ortí (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 30691 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chirivellense, Xirivellenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46950
Koordinatat 39° 27′ 56″ Veri

0° 25′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.xirivella-ajuntament.es


Xirivella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Xirivella ka 30691 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]