La Font d'En Carròs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Font d'En Carròs
Komunë
Vendndodhja
La Font d'En Carròs is located in Spanjë
La Font d'En Carròs
La Font d'En Carròs

Koordinatat: 38°55′0″V 0°10′12″P / 38.91667°V 0.17000°P / 38.91667; -0.17000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Gaspar Pérez Fuster (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 4127 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fonter, fontera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46717
Koordinatat 38° 55′ 0″ Veri

0° 10′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lafontdencarros.es


La Font d'En Carròs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Font d'En Carròs ka 4127 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]