Aldaia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aldaia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Aldaia is located in Spanjë
Aldaia
Aldaia

Koordinatat: 39°27′50″V 0°27′46″P / 39.46389°V 0.46278°P / 39.46389; -0.46278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Desemparats Navarro Prosper (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.1 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 29173 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aldaier, aldaiera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46960
Koordinatat 39° 27′ 50″ Veri

0° 27′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aldaia-ajuntament.es


Aldaia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Aldaia ka 29173 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]