Canet d'en Berenguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canet d'En Berenguer)
Jump to navigation Jump to search
Vistas de Canet d'en Berenguer 05.jpg
Canet d'en Berenguer
Qytet
Vendndodhja
Canet d'en Berenguer is located in Spanjë
Canet d'en Berenguer
Canet d'en Berenguer

Koordinatat: 39°40′46″V 0°13′14″P / 39.67944°V 0.22056°P / 39.67944; -0.22056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Amparo Maño Canet
Partia EUPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46529
Koordinatat 39° 40′ 46″ Veri

0° 13′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.canetdenberenguer.net


Canet d'en Berenguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Canet d'en Berenguer ka 5418 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]