Canet d'en Berenguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canet d'en Berenguer
Komunë
Vendndodhja
Canet d'en Berenguer is located in Spanjë
Canet d'en Berenguer
Canet d'en Berenguer

Koordinatat: 39°40′46″V 0°13′14″P / 39.67944°V 0.22056°P / 39.67944; -0.22056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Amparo Maño Canet
Partia EUPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 5418 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Caneter, canetera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46529
Koordinatat 39° 40′ 46″ Veri

0° 13′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.canetdenberenguer.net


Canet d'en Berenguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Canet d'en Berenguer ka 5418 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.8 km2.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]