Alcàntera de Xúquer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcàntera de Xúquer
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Alcàntera de Xúquer is located in Spanjë
Alcàntera de Xúquer
Alcàntera de Xúquer

Koordinatat: 39°4′10″V 0°33′36″P / 39.06944°V 0.56000°P / 39.06944; -0.56000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Teresa Nieves Perucho Blasco (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.3 km2
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Popullsia 1397 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcanterí, alcanterina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46293
Koordinatat 39° 4′ 10″ Veri

0° 33′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Alcàntera de Xúquer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alcàntera de Xúquer ka 1397 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]