Beniatjar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniatjar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beniatjar is located in Spanjë
Beniatjar
Beniatjar

Koordinatat: 38°50′50″V 0°25′1″P / 38.84722°V 0.41694°P / 38.84722; -0.41694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Francisco Giner Monzó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.4 km2
Lartësia 417 m (m.n.d.)
Popullsia 249 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beniatgerí, beniatgerina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46844
Koordinatat 38° 50′ 50″ Veri

0° 25′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Beniatjar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Beniatjar ka 249 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]