Alcàsser

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcàsser
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alcàsser is located in Spanjë
Alcàsser
Alcàsser

Koordinatat: 39°22′10″V 0°26′41″P / 39.36944°V 0.44472°P / 39.36944; -0.44472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.01 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 8925 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcasser, alcassera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46290
Koordinatat 39° 22′ 10″ Veri

0° 26′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare alcasser.es


Alcàsser është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alcàsser ka 8925 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]