Estubeny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estubeny
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Estubeny is located in Spanjë
Estubeny
Estubeny

Koordinatat: 39°1′3″V 0°37′25″P / 39.01750°V 0.62361°P / 39.01750; -0.62361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Ramón Simón Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.4 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 138 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Estubenyer, estubenyera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46817
Koordinatat 39° 1′ 3″ Veri

0° 37′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Estubeny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Estubeny ka 138 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]